Potápění na Barboře

Plánované ukončení letošní potápěčské sezóny na naší domovské základně ve Vševilech jsme museli kvůli zamrzlému lomu přeložit. A tak otužilý tým ve složení Petr, Vláďa, Štěpán, Karel a já vyrazil v sobotu 28. prosince směr Teplice. Naším cílem bylo jezero Barbora u Oldřichova.

Barbora - Amers.czPo jedné hodině jsme se sešli na místě. Sychravo, 3 °C, nízká oblačnost – docela jsme se shodli, že se nám do vody moc nechce, ale Karibik nikdo čekat nemohl. S díky jsme pro převlékání využili pohostinnosti Výcvikového střediska SČP. Za chvíli jsme se už loudali k pontonu.

I když jsou atrakce vyvázané, zvolili jsme si za průvodce Štěpána. Ač Pražák, tak už na severu docela zdomácněl a hlavně na Barboře tráví každou volnou chvilku. Za ním následovala pražská a příbramská dvojice. Úkol byl jasný – nalézt nádražáka, který je ve třiceti metrech.

Od pontonu jsme vyrazili na první 5m plato, pak po linkách pokračovali ke kesonu s odbočkou k IT stolečku. Pak na další 12m plato a 23m plato s hrazdou. Cestou jsme potkali několik hejn plotiček, okouny a dvě slušné štiky. Tak jsme se dostali až do stanu ve 30 metrech a pokračovali vpravo, kde jsme tušili nádražáka. Bohužel jsme ho nějak minuli. A pak už stejnou trasou zpět. Příbramáci si ještě odskočili k autovraku.

Amers.czBylo z toho příjemných 40 minut v dobré viditelnosti a ze čtyřstupňové vody nás vyhnali až prokřehlé prsty. Zdařilý výlet jsme zakončili v teplické hospodě Slávie.
Spoustu prima ponorů v roce 2014!

Za Potápěčský klub AMERS
Aleš