Naše společnost byla založena na konci roku 2009. Našim původním záměrem bylo otevřít potápěčské centrum, které bude poskytovat zázemí a kompletní servis pro instruktory potápění a postupem času se z nás stala specializovaná škola potápění.

Úplně na začátku jsme otevřeli kamenný obchod s potápěčskou výstrojí, k tomu internetový obchod, půjčovnu výstroje, organizovali jsme zájezdy a provozovali mnoho dalších aktivit. Jelikož jsem se sám věnoval podvodní fotografii, zaměřili jsme se na techniku pro podvodní fotografii a stali jsme se autorizovanými dealery jednoho z top výrobců UW foto techniky společnosti IKELITE, jejíž produkty dodnes prodáváme a samozřejmě je i používáme.

Původně jsem vůbec neplánoval, že bych se věnoval kurzům potápění, chtěli jsme instruktorům poskytnout veškerý servis a zajišťovat související služby. Bohužel, nebo možná naštěstí, to nevyšlo a mně tak nezbylo, než získat instruktorské oprávnění a kurzy potápění vést sám. Jinak by nám zbylo zázemí bez potápěčů, což jsme  nechtěli. 

Instruktorem NAUI jsem se stal v roce 2009 a začal tak s výukou kurzů. Nejprve rekreačních, později jsem k tomu přidal výuku kurzů technického potápění. Po nějaké době jsem se stal NAUI Instruktor trenérem a začal jsem i připravovat nové instruktory potápění. V roce 2014 nastalo takové potápěčské zemětřesení spojené s převzetím potápěčské organizace SSI výrobcem potápěčské výstroje společností MARES a já díky tomu dostal nabídku převzít zastoupení (reprezentatem) NAUI pro Českou republiku. Souhlasil jsem a tím započala moje kariéra v nejlepší potápěčské organizaci na světě NAUI Worldwide.

Abych se mohl stát reprezentatnem, musel jsem nejprve odjet do Holandska, kde se v tehdejší centrále NAUI Europe v Nijverdalu konal workshop, po jehož absolvování jsem byl jmenován Course Directorem NAUI a tím jsem byl oficiálně jmenován NAUI Rep pro Českou republiku. Pozice Course Director umožňuje samostatně certifikovat nové potápěčské instruktory, což představuje zásadní výhodu, kdy kandidáti nemusí absolvovat své školení či jeho část v zahraničí nebo není nutné zvát k nám zkušební komisaře ze zahraničí. V následujícím roce jsem se pak stal Course Director Trainerem, což je fakticky nejvyšší potápěčská pozice v NAUI.

V důsledku těchto změn jsme se nakonec rozhodli, že ukončíme naše obchodní aktivity, které nás navíc nikoho moc nebavily. Místo toho jsme veškerou energii věnovali budování naší potápěčské školy a hlavně šíření výcvikového systému NAUI v celém regionu. Naše škola  aktuálně nabízí zájemcům o potápění veškeré dostupné kurzy potápění, a to od úplných začátečníků, přes potápěčské profesionály – divemastery a instruktory až po nejvyšší stupně Instruktor Trainer nebo Course Director.

Zejména příprava nových instruktorů potápění je jednou z hlavních činností naší potápěčské školy. Stejně tak jsme schopni uspokojit i zájemce o technické potápění, a to včetně kurzů jeskynního potápění a trimixu. Od roku 2018 můžeme nově certifikovat instruktory kurzů první pomoci, které NAUI připravila ve spolupráce s DAN. Naší oblíbenou činností jsou kurzy potápění s přístrojem pro děti. 

Pracovali jsme na překladech výukových materiálů, což byl jeden ze zásadních nedostatků NAUI, nyní již máme k dispozici kompletní překlady základních potápěčských kurzů a pracujeme na dalších. 

V roce 2021 jsem si dále rozšířil svoji potápěčskou kvalifikaci v rámci technického potápění a byl jsem jmenován do funkce NAUI Technical Instructor Examiner (NAUI TIE). Jako TIE jsem oprávněn autorizovat instruktory potápění k výuce technických kurzů potápění, provádět crossovery z jiných organizací do NAUI nebo vést samostatně semináře pro další TIE.

V únoru tohoto roku jsem se díky NAUI účastnil workshopu organizovaného pro nás DAN EUROPE v italském Rosetu, a stal jsem se tak Instruktor trenérem DAN Europe. Nyní tak můžeme kromě kurzů první pomoci NAUI učit a certifikovat standardní kurzy první pomoci DAN Europe a rovněž tak kurzy pro nové instruktory DAN Europe.

Nový DAN Europe trenér