Kurz potápění – Divemaster

Centrum potápění Amers - kurz Divemaster

 

Tento kurz je určen pro zkušené potápěče, kteří mají zájem o organizování a vedení potápěčských aktivit na otevřené vodě. Po NAUI Scuba Instruktorovi se jedná o nejvyšší certifikovaný stupeň. Jedná se o základní profesionální potápěčskou úroveň, která umožňuje, aby Divemaster mohl působit například jako průvodce na potápěčských bázích kdekoli na světě.
Divemaster v aktivním statutu je způsobilý organizovat a vést ponory na otevřené vodě pro certifikované potápěče. Odpovídající trénink, znalosti a zkušenosti umožňují Divemasterovi provádět i speciální aktivity, např. potápění pod ledem, vrakové potápění, caverny a jiné speciální aktivity. Divemaster v aktivním statutu smí asistovat aktivnímu Instruktorovi v NAUI kurzech. Jestliže Divemaster splňuje všechny podmínky, je připraven zahájit Instructor Training Course (ITC).

 Zájemce o kurz Divemaster musí být certifikován jako NAUI Master Scuba Diver a NAUI Scuba Rescue Diver nebo ekvivalent. Potápěči s ekvivalentní certifikací by měli provést písemnou zkoušku znalostí NAUI Master a Rescue Scuba Diver s výsledkem minimálně 75%. Vyžaduje se minimálně 25 logovaných ponorů se Scuba výstrojí na otevřené vodě s určením podmínek a hloubek. 
Kurz se skládá z teoretické výuky, ponorech na bazénu kde zájemce asistuje instruktorovi při výcviku jiných potápěčů, na otevřené vodě organizuje a plánuje ponory, důležitá je znalost první pomoci a záchranných postupů (podmínkou pro vstup do kurzu je absolvování kurzu NAUI Rescue Diver). Absolventi v aktivním statusu platí každoročně členský poplatek NAUI. Po úspěšném dokončení kurzu je Divemaster připraven zahájit svůj trénink a stát se Instruktorem potápění NAUI.