Společnost IKELITE je již od roku 1962 výrobcem kvalitních podvodních svítilen, kompasů a fotografického vybavení. Tato společnost přinesla do potápěčského průmyslu mnoho inovativních novinek jako například podvodní světlo s o-kroužkem pro utěsnění žárovky či první potápěčský kompas s otočnou fazetou a možností přímého odečítání stupňů.

IKELITE vyrábí širokou řadu podvodní fotografické a video techniky, počínaje pouzdry pro nejjednodušší kompaktní fotoaparáty a konče speciálními pouzdry pro profesionální SLR fotoaparáty a videokamery. IKELITE je celosvětově proslavený svými sofistikovanými podvodními blesky, systémy ramen pro montáž blesků a světel a celou řadou jedinečného příslušenství pro podvodní fotografii.

IKELITE zajišťuje pro své zákazníky veškerý potřebný servis, ale neprodává své produkty přímo. Některé produkty je možno zakoupit v běžných obchodech s potápěčským vybavením, pouzdra na podvodní fotoaparáty a videokamery je možno objednávat pouze prostřednictvím autorizovaných dealerů IKELITE, kteří se na prodej této techniky specializují.

Centrum potápění AMERS nabízí produkty IKELITE již od svého vzniku v roce 2009. V roce 2010 se stala společnost AMERS.CZ autorizovaným dealerem IKELITE a nabízí tak veškeré výrobky této značky, zajišťuje servis výrobků a to i takových, které byly zakoupeny u jiných prodejců.

Oficiální stránky výrobce www.ikelite.cz