V rámci rozšiřování našich služeb jsme se od letošního roku stali společníky potápěčské základny v egyptské Safaze Free Life. Tato česko – polská základna Vám nabízí potápění z lodi (daily diving) na krásných lokalitách v okolí Safagy. Mezi nejlákavější místní lokality patří Panorama reef, jeden z nejkrásnějších útesů Rudého moře, jehož stěny padají až do hloubky okolo 400 metrů.

Zde je také možné často potkat i velké ryby jako delfíny, žraloky nebo tuňáky. Abu Kafan –  nádherný reef porostlý korály kde je možno spatřit napoleony, barakudy a někdy dokonce i reefové žraloky nebo mantu, lokality Tobia Sorya nebo Tobia Kebir, ideální pro začátečníky a mnoho dalších.

Místním potápěčským hitem je samozřejmě známý vrak lodi Salem Express, který ztroskotal 16. prosince 1991 na cestě ze saúdskoarabského přístavu Jeddah do Safagy, a který je častým cílem potápěčů ze Safagy. Hloubka ponoru je mezi 10 – 30 metry a mohou si ho tak vychutnat jak zkušení potápěči (uvnitř) tak i úplní začátečníci při potápění nad vrakem.

Potápění je organizováno formou daily divingu, ráno okolo 8.00 Vás vyzvedne bus přímo ve Vašem hotelu, odveze na loď a odpoledne Vás vrátí zpět do hotelu. O Vaši výstroj bude postaráno, bude umístěná na základně po celou dobu Vašeho pobytu a každý den připravená na lodi na další výlet. Na lodi je zajištěno jídlo i dostatek nápojů pro potápěče i jejich případný doprovod či výletníky za šnorchlováním.

V případě větších skupin je možno pronajmout si celou loď a uzpůsobit příslušnou lokalitu zájmu většiny, nicméně i o jednotlivce či malé skupinky bude postaráno s maximální péčí.

V rámci naší spolupráce je zde možno absolvovat i kurzy potápění Scuba diver (OWD) nebo Advanced Scuba diver (AOWD) v kombinaci část u nás v Praze, část potom přímo u moře, případně celý kurz v Safaze. Naše doporučení je samozřejmě absolvovat tu nepříliš zábavnou část potápění – kurz doma a u moře se pak už jen věnovat pronásledování (nebo naopak prchání) nejrůznějších prapodivných živočichů všech různých barev, tvarů, velikosti zubů i různých stupňů jedovatosti….

Ubytování v Safaze a dopravu zajišťujeme ve spolupráci z cestovní kanceláří Exim TOURS, jejíž nabídku zájezdů do Egypta budeme nově nabízet na stránkách našeho internetového obchodu, a to včetně nabídek last-minute. Ubytování nabízíme v hotelech Carribean World, Shams Safaga a Riviera, v případě ubytování v jiných hotelech je třeba nejprve prověřit dostupnost hotelu pro busy z naší základny.

Pokud Vás tato naše nabídka zaujala, ať už jako možnost organizovaného potápěčského výletu našeho potápěčského centra, aktuálně plánovanou na duben 2013 nebo jako možnost pro zpestření individuálního výletu do Safagy, neváhejte nás kontaktovat.

[gradient_divider]

Nabídka potápění na základně

Balíčky potápění

5 dní potápění 10 ponorů 200 EUR

Všechny ceny zahrnují transfery busem z a do hotelu z přístavu v Safaze, týká se hotelů Caribbean World, Amway, Shams Safaga, Riviera, Paradise, Lotus Bay a Menaville*), zapůjčení zátěže, hliníková lahev 12L, oběd na lodi formou švédského stolu, pitná voda neomezeně, k obědu navíc kola, neomezeně teplé nápoje (káva, čaj), průvodce polsky a anglicky mluvící (česky se lze bez problémů domluvit), pro větší skupiny možno zajistit českého průvodce na lodi (nutno domluvit předem).

Šnorchlování z lodi (nepotápěč) 20 EUR

Cena zahrnuje to samé jako u potápěčů bez zapůjčení výstroje, včetně kompletního občerstvení.

Intro (ponor na zkoušku) 40 EUR

V ceně je vše jako u jednodenního potápění z lodi s tím, že zájemce absolvuje zaškolení a ponor na zkoušku (z lodi) na vhodné lokalitě, navíc samozřejmě instruktor během celého ponoru. Instruktor mluví anglicky, polsky a po dohodě předem u větší skupiny možno zajistit i českého instruktora.

Noční ponor 30 EUR

Jedná se o jeden noční ponor z lodi, v ceně občerstvení, zapůjčení zátěže, lahev 12L. Cena nezahrnuje zapůjčení světla.

Půjčovna výstroje na místě
půjčení BCD – regulátor – neopren 5 EUR/den
půjčení BCD – regulátor – neopren (min 5dní) 3 EUR/den
ruční svítilna 5 EUR/den
počítač 5 EUR/den
ploutve/maska 1 EUR/den
láhev 15L 3 EUR/den
Nitrox 32% (12L lahev) 4 EUR/lahev
Nitrox 32% (15L lahev) 6 EUR/lahev

Kurzy potápění NAUI, PADI
OWD 260 EUR
AOWD 180 EUR

Cena zahrnuje vše jako u potápění z lodi, navíc učebnice a mezinárodní certifikát.
Na místě je možné absolvovat kurz PADI v polštině nebo v angličtině.

Rovněž je možné absolvovat kurz NAUI Scuba diver nebo NAUI Advanced Scuba diver tak, že v ČR proběhne teorie a výcvik na uzavřené vodě (bazén), na místě potom praktická část (ponory na otevřené vodě) s tím, že absolvent obdrží certifikaci NAUI.

Pro bližší informace nás prosím kontaktujte.

* nabídky na zájezdy do tučně označených hotelů naleznete zde

 

 

[showcase id=“3431″]