Ponor na zkoušku

Centrum potápění Amers - ponor na zkoušku

 

V krásném prostředí Aquapalace v Čestlicích máte možnost si pod dozorem našich zkušených instruktorů nebo divemasterů vyzkoušet potápění, a to v potápěčské jámě hluboké 8 metrů. Vše trvá přibližně 3 hodiny, z toho část je příprava včetně teoretické v učebně Centra potápění AMERS a přibližně hodina potom samotné potápění. Nejprve Vám vysvětlíme úplné základy potápění a vysvětlíme nejdůležitější bezpečnostní postupy, poté si vyzkoušíte a vyberete vhodnou výstroj a vyrazíme směr Čestlice za skutečným potápěním. Ve vodě si poté nejprve vyzkoušíte dýchání z potápěčského přístroje v mělké, přibližně 1,5 metru hluboké části, dále pohyb pod vodou, ovládání vztlaku pomocí žaketu a další základní techniky. Potom už nic nebrání zanoření se až na samé dno potápěčské jámy. Pokud budete mít zájem, můžeme sebou vzít podvodní fotoaparát a pořídíme Vám nezapomenutelné fotografie. Ponor je možný i s doprovodem v přiměřeném počtu, který může sledovat Vaše první potápěčské kroky oknem hned vedle baru. Potápěčskou jámu máme jenom pro sebe, tudíž se nemusíte obávat žádného přetlačování s dalšími potápěči.


Kurz potápění – Scuba Diver

Centrum potápění Amers - kurz Scuba Diver

 

Základní kurz pro potápění s otevřeným dýchacím přístrojem. Poskytuje základní vědomosti a dovednosti pro tento druh potápění. Je zakončen mezinárodně uznávanou certifikací Scuba Diver, která umožňuje potápění bez dozoru až do hloubky 18 metrů. Kurz může absolvovat každý ve věku od 15 let (pro děti od 12 let je určen kurz Junior Scuba Diver), horní hranice neexistuje, podmínkou je pouze odpovídající zdravotní stav, který doporučujeme předem konzultovat s Vaším praktickým nebo sportovním lékařem (pro zájemce starší 40 let je zdravotní prohlídka povinná). Kurz se skládá z teoretické části, kterou provádíme v naší učebně v Amersu v Praze – Písnici, v případě dohody je možné část teorie absolvovat i v Praze na Malé Straně. V rámci teorie se seznámíte s fungováním a organizací potápěčských asociací, naučíte se ovládat a používat nejrůznější potápěčskou techniku, připomeneme si fyzikální zákony ve vztahu k potápění (oblíbené „těleso ponořené do kapaliny … „ si jistě ze školy vybavíte všichni), základy fyziologie a další nezbytnosti. Teorii budeme kombinovat s ponory v bazénu Aquapalace v Čestlicích, který je se svoji téměř 8mi metrovou hloubkou pro výcvik ideální. Po absolvování ponorů v bazénu přecházím na ponory na otevřené vodě buď na některém z lomů (Bořená Hora, Leštinka), případě je možné ponory absolvovat až u moře. Aktuálně nabízíme kombinovaný kurz potápění, kdy teorie a bazény proběhnou v Praze a za ponory na otevřené vodě vyrážíme směrem Chorvatsko na prodloužené víkendy, kde celá kurz dokončíme.

 Naše potápěčské škola je vybavena špičkovým vybavením – automatiky Atomic Aquatics představují světovou špičku, nové 7mm neopreny značky BARE maximální tepelný komfort, dále žakety Beuchat a T52, pro zájemce je možno trénovat i s potápěčskými křídly URSUIT. Při ponorech na otevřené vodě Vám zapůjčíme pro Vaši bezpečnost potápěčské počítače SUUNTO ZOOP. Jelikož klademe důraz především na bezpečnost, půjčujeme našim kurzantům pouze to nejkvalitnější vybavení na trhu.

Všichni naši kurzanti jsou po dobu trvání kurzu automaticky pojištěni u DAN EUROPE, o uzavření pojistky obdržíte potvrzení. Pokud se Vám potápění v naší škole zalíbí, máte možnost pokračovat a rozšiřovat si své znalosti dle vlastních zájmů a zálib.


Kurz potápění – Advanced Scuba Diver

Centrum potápění Amers - kurz Advanced Scuba Diver

 

Kurz potápění Advanced Scuba Diver je určen absolventům základního kurzu potápění Naui Scuba Diver (případně majitelům ekvivalentní certifikace jiných asociací), kteří si chtějí rozšířit své znalosti potápění. Absolvent kurzu získá mezinárodní certifikaci, která mu umožní potápět se bez dozoru až do hloubky 40ti metrů, což je maximální hloubka povolená pro rekreační potápění. Během kurzu se seznámíte se podvodní navigací, naučíte se plánovat ponory, budete používat bojku, cívku, světlo a další pomůcky a nástroje. Součástí kurzu je mimo jiné jeden noční ponor a jeden hluboký ponor pod 30 metrů, ve kterém budeme simulovat dekompresní zastávku. Jednou z kapitol jsou základy první pomoci a základní záchranné postupy při potápěčských nehodách. Všichni naši kurzanti jsou po dobu trvání kurzu automaticky pojištěni u DAN EUROPE, o uzavření pojistky obdržíte potvrzení. Absolventi kurzu Advanced Scuba Diver mají u nás možnost dále rozšiřovat své potápěčské „vzdělání“ v případě zájmu buď směrem k technickému potápění případně speciálními kurzy jako Rescue Diver nebo Nitrox Diver, kurzy podvodní fotografie a další. Zájemcům o přechod na profesionální úroveň potápění nabídneme po splnění předepsaných podmínek i leadership kurz na úroveň Divemaster nebo Instruktor.