Jako každý rok touto dobou, jeli jsme i letos na prodloužený víkend do našeho letního sídla v Kamenickém Šenově. Kromě výletů do skal, houbaření a grilování jsme využili blízkosti hranic s Německem a v pátek se jeli ponořit na Wetro, vzdálené jen asi 80 km. Je zajímavé, že cestou tam to těch 80 bylo, ale opačným směrem jsme najeli dobrých 120 (navigece je vůl).

Kdo zná Wetro, jistě ví, že je to poměrně rozsáhlý a hluboký (až 57 metrů) lom. I přesto, že jsme vyrazili v pátek, báli jsme se návalu fricků na dovolené. K našemu obrovskému překvapení jsme tu byli sami. Prostě kdo umí, ten umí.

Bylo nás 7, takže jsme se rozdělili na 2 x 2 a 1 x 3. Pak nastrojit a skočit z mola rovnou na to nejhlubší místo. Podle lana dolů do 50 a podél stěny vystupovat nahoru. Celý lom je tak velký, že se ho nikomu obeplavat nepodařilo, takže jsme volili různě trasy a pozorovali množství plotic a okounů, popadané stromy, atrakce a dokonce štiku, která dle optimistů měla přes metr. Po hezkých 80 minutách v dobré viditelnosti ještě najít upadlou ploutev jednoho člena (ky) a k tomu ještě vytáhnout další, krásnou technickou s pružinama a číslem 68 (že by Jágr?) a pak už domů.

Wetro se ukázalo jako vhodná lokalita pro letní ponory, dobrá viditelnost, málo lidí, alespoň ve všední den a relatívně malá vzdálenost. Fajn.

Zapsal: P. Večeřa