Jak probíhal minulý týden na naší domovské lokalitě, tedy na Slapech? Nic nového, řekl bych pravidelná údržba obvyklých lokalit. Tradiční úterý 19.00 sraz v Amersu. Zavírám krám a jedem. U buřtárny za hrází už čeká Jiřík ani nezastavujeme, až v Rabyni. Jdeme totiž na Babor.

Plán je jednoduchý: klesat podle vyvázané linky k základům, pak ještě trochu hlouběji, asi do 43 metrů a mírně doprava, rozvinout rojnici jak motostřelci a přískokama hledat další zbytky domů. Jdeme ve čtyřech, tedy po dlouhé době v sudém počtu, sestupujeme, rozvíjíme, odbočujeme a nic. Až po chvíli, kdy už máme deko narážíme na poměrně velkou zeď, alespoň na zdejší poměry. Tedy vlastně dost malou. Pak už pomalu vzhůru, nějaké ty ryby, zlikvidovat dekošku a domů.

Přichází sobota, sraz opět v Amersu v 9 hodin, naložit a jede se. Tentokrát zase ve čtyřech (neuvěřitelné), ale s obměněnou sestavou. Je krásně, asi jeden z posledních víkendů babího léta. V takový den jsem se chtěl pod vodou jenom válet. Žádné exscesy, deko a podobně. Kupodivu všichni souhlasí a tak plaveme hezky ve 20 metrech, pomalu k vrakům. Zapomněl jsem podotknout, že jsme na přístavišti. Až někdy ve 25. minutě připlouváme k prvnímu. To už nás předjeli nedočkaví jedinci (ukážu jim ve středu v TX kurzu kdo tady nosí kalhoty!) a obsadili nejlepší místa na vraku.

Skandál. Postupně obeplaváme všechny 4 lodě v okolí, cestou se srážíme s pomateným sumcem a jsme zpátky. Nakonec u mola trochu procvičujeme „svičování“ a výstup na jednu automatiku a jsme nahladině. Tady nás čeká překvapení v podobě asi 5 aut s potápěči, inu je krásně. Pak už domů, ale cestou ještě občerstvení (gulášek) před obědem.

Zapsal: P. Večeřa