Topíme se pro Ratolest - Centrum potápění Amers

…tak zní název projektu, který teď Amersu doslova nedá spát. Už před časem vznikla myšlenka rozšířit radost z potápění i mezi nepotápěče a využívat ho k prospěšným účelům. Tak se stal Amers dlouhodobým partnerem Střediska Ratolest, které v Praze ve Strašnicích poskytuje podporu lidem s mentálním a kombinovaným postižením. S každým novopečeným potápěčem se tak radují i v Ratolesti, kam část peněz z kurzu putuje.

U toho ale nezůstalo… (z nynějšího pohledu) z původně skromného nápadu v podobě benefičního kalendáře se zrodila poměrně monstrózní akce s názvem Topíme se pro Ratolest. Osobnosti ze světa divadla (třeba toho Dejvického:), showbussinesu, módy nebo sportu se budou nořit pod vodní hladinu, kde bude za objektivem čekat fotograf Jan Berghauer a společně vytvoří řadu krásných fotografií, které si budou moct pořídit všichni, kdo fandí daným osobnostem, potápění nebo prostě dobré věci.

Z výtěžku se potom na zahradu Ratolesti pořídí houpací hnízdo. Celá akce, kromě toho, že je zajímavá, bude i poměrně dobrodružná, neboť focení bude probíhat v nočních hodinách. Náročnost probdělých nocí nám ale nepochybně vynahradí spousta nových neotřelých zážitků a zkušeností, dobrá společnost… no a nudit se nebo hladovět určitě taky nebudeme:)