Na minulý víkend jsme měli možnost půjčit si od kamaráda chalupu v krásném prostředí podhůří Krušných hor. Nádherná příroda, houby, borůvky, hospoda a taky nedaleký lom Rotava. Samozřejmě jsme neváhali, sbalili potápění, družky a děti a jelo se. Houby a borůvky nic moc, ale lom je stále tam, kde jsme ho loni na podzim viděli naposled. Je uprostřed lesů, přístup autem až k vodě, všude klid, prostě nádhera.

Po příjezdu nás sice zaskočila dvě auta potápěčů, což jsme nevím proč nečekali, ale byli srdeční, neházeli po nás kameny, nemračili se a tak jsme se uvolnili i my.
Po zanoření se nepotvrdil týden starý zápis na stranách potapěčských o 10 metrové viditelnosti. Naopak, ze začátku to byla bída, až pod 10 metrů se to začalo lepšit. Jedním z cílů bylo najít vchod do štoly a pokud možno ji proplavat. Naštěstí se to podařilo, uvnitř byla paradoxně voda nejčistší. Pak už jsme jen obeplavali lom, viděli hejna okounků a desítky raků a po hodině se vynořili. Až na zakalený začátek to bylo velmi příjemné i přes 5°C „teplou“ vodu.

Zapsal: P. Večeřa