Je tu zase sobota, tradiční den potápění. Tentokrát chceme v rámci technických kurzů procvičit především práci s vodící linkou, vyvazování, vizuální i fyzické sledování, práce v týmu, atd.

Kam zajet? Když linky, tak tvrdě pod led. Na volné vodě už jsme natrénovali dost, tak dnes uzavřený prostor. Nejlépe je cvičit tam, kde to všichni dobře známe, takže volba padla logicky na Miličín. Tam bude led určitě.

Překvapeni jsme hned na úvod, nemůžeme vyjet k závoře, sněhu je asi půl metru. Navíc v půli cesty stojí ve vyjetých kolejích jakási zamčená dodávka, že by potápěči? Necháváme auto v půli cesty a jdeme se podívat k vodě. Cestou potkáváme kolegu potápěče Zdenka (Mazec) s hezkou buddy, včera přijeli z Egypta a jdou se aklimatizovat (!) Tomu říkám kontrapunkt.

Po vysekání díry jdeme nakonec ve třech (dva frekventanti a rozhodčí), vyvazujeme linku až k fixnímu lanu a kocháme se. Sice jsem čekal trochu lepší viditelnost, ovšem teplota vody nezklamala a byla přesně taková, jaká má být.

Po 45 minutách se hrabeme dírou ven a vydáváme se na daleký pochod sněhem k autu. I přes tu prodlouženou procházku to ale bylo fajn a k tomu trocha tréninku, to nezaškodí.

Zapsal: Petr Večeřa