Díky Jirkovi Soukupovi získal náš klubový lom ve Vševilech luxusní atrakci a to krásně zachovalý Volkswagen. Samozřejmě VW byl velmi pečlivě zbaven všech věcí, které by mohly škodit životnímu prostředí (pohonné hmoty, olej, atd.)

Na neděli 16. prosince byly naplánovány přípravné práce. Bohužel kvůli různým komplikacím (osobního i zdravotního charakteru) se pracovní tým radikálně zúžil, nicméně ani to, nás neodradilo od celkem dlouho a pečlivě chystaného záměru VW umístit na nové místo – lom Vševily. Při té příležitosti jsme chtěli instalovat zařízení na provzdušnění vody a tím zlepšit kvalitu vody v lomu.

Po příjezdu do areálu lomu proběhl plán, rozdělení pracovních pozic a šlo se na věc. Vzhledem k nepříliš velkému mrazu byl upraven plán a VW se pouze přesunul k vodě. Vzhledem k bezpečnosti bylo rozhodnuto, že tím práce na potopení prozatím končí a bude se čekat na zamrznutí lomu, aby se VW mohl jednoduše a bezpečně po ledu přesunout na vybrané místo a potopit. Přešlo se tedy na plán B – instalace provzdušňovacího zařízení. Díky přítomnosti Tomáše Kuřfiřta bylo pořízeno několik fotek, dokonce i video z těchto přípravných akcí a následného ponoru.

Celý nedělní výlet proběhl tak jak měl, zbývá jen doufat v pořádné mrazy, aby se vše dotáhlo do finále. Bohužel ani téměř po měsíci nám počasí nepřeje a při pohledu na dlouhodobou předpověď ani přát nebude.

Ještě jednou díky moc Jirkovi S. za zajištění VW a logistiky, Tomovi K. za fotodokumentaci a samozřejmě všem ostatním přítomným za pomoc!

[showcase id=“3294″]