Jako každou sobotu jsme se rozhodovali, kam se pojedeme potápět. Před nějakým časem jsme zažili s Jirkou Soukupem luxusní viditelnost na Bořence, tak jsme si řekli, proč tam nezajet znovu? Všichni jsme souhlasili a naplánovali sraz už na 8. Hodinu v Amersu. Sešli jsme se v klasickém počtu 4 – Petr V., Jirka, Tomáš a já – Dan.

Když jsme přijeli před zavřenou bránu Bořenky, čekalo nás malé překvapení v podobě čtyřech aut, které čekali na otevření. Kdo by vlastně zůstával doma, když je takové luxusní počasí?

Při chystání výstroje to sice vypadalo jako v mraveništi, ale jakmile jsme vlezli do vody, v tu ránu jsme byli pod vodou sami. Za celých 80 minut co ponor trval, jsme potkali pouze jednu dvojici potápěčů. Celý ponor jsme pojali jako průzkumný i tréninkový. V rámci kursu technického potápění jsme cvičili práci se stage lahvemi.

Viditelnost byla cca 6 metrů, teplota vody 4 stupně, které nás samozřejmě nezaskočili. Během ,,průzkumného“ ponoru jsme viděli kajak, zbíječku, velký náboj, hejno okounů, kapra a samozřejmě jsme nemohli zapomenout na klasiku – vrtulník, pontony a starý náklaďák.

Celý výlet jsme zakončili luxusní čočkovou polévkou od paní domácí a já jsem navíc neodolal již osvědčené ostravské klobáse. Celkově lze hodnotit celý sobotní výlet velmi kladně.

Zapsal: Dan