Kvůli problémům s přístupem do vody na slapské náplavce (doufám, že pouze sezóním) jsme se dočasně přesunuli na protější břeh, tedy k přístavišti parníků. Mě osobně tahle lokalita nikdy moc neseděla i když vlastně nevím proč, neměl jsem proto žádný konkrétní důvod. Nikdy mě tam nikdo neublížil, nikdy jsem se tam neutopil, prostě nic. Snad jen trochu horší přístup k vodě, schody nebo poměrně vysoký břeh.

Nouze nás ale přinutila skusit to po letech znovu. A hned tvrdím, že nechápu, proč jsem se tu nepotápěl. V druhé polovině srpna a 2. září jsme se tu potopili minimálně 5-6 krát. A příjemná překvapení nebrala konce. Jednak na léto výborná viditelnost a to od hladiny až pod 40 metrů. Teprve poslední dva ponory se to nahoře trochu kalí, ale opravdu jen trochu. Pak množství ryb, nahoře obrovské hejna potěru, ve kterých lovily velké ryby, sem tam candát přes půl metru, úhoř, štika, prostě živo.

Dalšími atrakcemi byly vraky, zejména velké nákladní čluny (vany) jakýsi starý rychlý člun nebo co to je, dřevěná pramice, prostě je na co koukat. Dokonce se dá za jeden ponor vidět pět lodí.
Abych to shrnul, tato lokalita si to u mě vyžehlila a myslím, že určitě stojí za potápění.

Zapsal: P. Večeřa