Čekat ve frontě na Náplavce se nám o víkendu nechtělo, tak jsme zvolili pro tradiční potápění netradiční den – pátek. Páteční poledne slibovalo pěkné počasí, slunečno a ani nohu. Skutečnost byla podle očekávání.

Plán ponoru byl jednoduchý – po lince na Sloup a zpátky, přičemž pokud by byla špatná viditelnost, dohoda byla, že se „operativně“ dohodneme. Po zanoření jsme linku na Sloup nenašli, ani po několika minutách hledání, takže byl zvolen záložní plán – k hrázi. Protože měl Jirka s sebou nové pouzdro na foťák, chtěl vyzkoušet focení a natáčení videa v podmínkách snížené viditelnosti. Tato část plánu se podařila bez námahy realizovat, protože viditelnost pod vodou se postupně horší. Nalezli jsme nový artefakt do sbírky čestného předsedy Petra V. Tento krásně zkorodovaný domácí kuchyňský nožík jsme ponechali předsedovi k vlastnoručnímu vyzvednutí (doufáme, že budeme k slavnostnímu výlovu pozvání).

Ponor v téměř tradiční sestavě Jirka, Dan a Tomáš, byl jako vždy pěkný a vydařený, sem tam nějaký okounek nebo candát, maximální hloubka 33 metrů, doba ponoru od 78 minut do 89 minut.

Zapsal: Tomáš Absolon