NAUI Worldwide je zkratkou – The National Associtation of Underwater Instructors (Národní asociace instruktorů potápění). NAUI se věnuje celosvětově výuce potápění již od roku 1959 a je nejrespektovanější a největší neziskovou organizací zajišťující výuku potápění. NAUI poskytuje celé spektrum školících/vzdělávacích programů od základních kurzů potápění po nejvyšší kurz Course Director Trainer, včetně celé řady specializovaných kursů jako Nitrox, Cavern diver a včetně technického potápění.

Celosvětově respektovaná pověst NAUI jako organizace poskytující nejlepší možný trénink a školící materiály reflektuje základní hodnoty – Dive Safety Through Education (bezpečné potápění skrze kvalitní studium). Mnoho firem si právě proto zvolilo NAUI jako partnera pro vzdělávání a školení potápěčů, včetně Walt Disney World Resort v Orlandu (Florida), United States Navy SEAL a NASA Neutral Buoyancy Laboratory v Huston (Texas), kde jsou školeni astronauti pro výstupy do vesmíru.

Ačkoli NAUI je již dlouhá léta respektována pro své vysoké standardy školení v rámci rekreačního potápění, jsme také respektování pro kvalitu naší výuky technického potápění. Řada našich technických vylepšení byla posléze adoptována dalšími agenturami a naše divize technického potápění pokračuje ve výzkumu a vývoji nových teorií, které udržují NAUI na čele vývoje technického potápění.

NAUI Worldwide je členská organizace se sídlem v Tampě na Floridě (USA) s desítkami tisíc členů – instruktorů, přidružených obchodů, potápěčských resortů a servisních center v lokalitách po celém světě. Máme více než třetinový tržní podíl na trhu v USA a často výrazně větší v různých mezinárodních lokalitách.


Sídlo NAUI:

NAUI Worldwide Headquarters
9030 Camden Field Parkway
Riverview, FL. 33578
USA


Výkonný ředitel NAUI:

Rick Lorimor
Executive Director, NAUI Worldwide
CEO, NAUI Services Group, Inc.


NAUI zastoupení pro Českou republiku a Slovensko:

Petr Řehák, NAUI regional manager, tel.: + 420 603 252 259, mail: prehak@europe.naui.org