Náplavka, 29.12.
Předposlední letošní ponor jsme se s ohledem na nedostatek času rozhodli udělat opět na slapské náplavce. Je to prostě nejblíž. Všechno při starém, stav vody kousek pod normál, šli jsme ve dvou buddy týmech, počasí ucházející a k obědu slíbená kachna, co víc si přát.

Takže jen stručně. Já s Karlem jsme šli doprava zkontrolovat linky a kluci doleva, směrem k hrázi. Po pkontrole a zanoření plaveme v 15 metrech jen pár minut a jsme u první linky. Dáváme se po ní asi do 30 metrů a pak odbočujeme doprava. Začínáme pomalu stoupat a traverzujeme s úmyslem najít restauraci Radio. Po 20 minutách se začínáme vracet a v 15 metrech, k našemu překvapení, narážíme na jinou základovou zeď. Není to ta původní, je menší a není na ní kajak, který jsme viděli minule na té větší. Takže která je vlastně restaurace Radio? Nevíme, ale na tom nezáleží. Plaveme domů a trochu zrychlujeme (vzpomněl jsem si na kachnu). Míjíme pár kaprů, candátů a okounů a v 50. minutě spokojeni končíme. Těšíme se na poslední ponor tohoto roku, na silvestra jedeme na Ameriku.

Amerika 31.12.2011
Jako každý rok, chtěli jsme i letos na Silvestra do vody. Dlouho jsme přemýšleli kam a pak nás napadla Velká Amerika. Co zkusit naše kontakty a nechat si ji otevřít v takto neobvyklém termínu.

To tu ještě nebylo a že už toho pamatuju relativně dost. Vytočil jsem číslo příslušného maníka a ono to dopadlo. Nádhera, co více dodat. Ráno v 9:00 hodin se ukázalo, že se ta informace trochu rozšířila a bylo nás kapku víc, hlavně čumilů, ale to nevadí. Počasí bylo dobré, led žádný, voda čistá, takže bez nejmenších problémů.

Tentokrát jsme ale mezi sebou měli ohromnou raritu. Jane. V rámci spolupráce se sportovním klubem vozíčkářů S.K. Ariel šla s námi do vody. Úžasné, klobouk dolů. Nikdy jsem v takovýchto podmínkách nic podobného neviděl. A kdyby jste to mohli sledovat pod vodou, vypadly by vám bulvy. Na závěr trochu gastronomie a přání všeho nejlepšího a domů.

Zapsal: Petr Večeřa