Leak insure sáčky – Váš podvodní fotoaparát zůstane v suchu - Amers.cz

Centrum potápění Amers.cz Vám nově nabízí sáčky Leak insure, které jsou schopny udržet Váš fotoaparát v suchu i při netěsnosti Vašeho podvodního pouzdra. Jak to celé funguje? Vložíte sáček, který obsahuje vysoce savé granule do Vašeho pouzdra na podvodní fotoaparát (nejvhodnější místo je na dně pouzdra, tak aby sáček při netěsnosti mohl vysát co největší množství vody) a pouzdro uzavřete.

Při netěsnosti Vašeho podvodního pouzdra sáček vysaje přebytečnou vodu, která Vám do pouzdra natekla. Sáček je schopen pojmout až cca 50 ml vody (při standardní velikosti sáčku 90×40 mm). Díky tomu máte dostatek času vyndat Váš fotoaparát z vody. Do větších pouzder je možno umísti i několik sáčků Leak insure. Sáček vyřeší i další problém, který se často vyskytuje při podvodním fotografování. Potápěči se při vytváření podvodních fotografií musí neustále potýkat s kondenzací vody na vnitřní straně fotoaparátu, tzv. zamlžováním.

Fotoaparáty a blesky vytvářejí během používání teplo, které ohřívá vzduch uvnitř pouzdra. Pokud tento teplý vzduch narazí do stěny studeného pouzdra, dojde k jeho zamlžení. Pokud je ale v podvodním pouzdře uložen sáček Leak insure, vlhkost, kterou způsobí teplý vzduch, okamžitě ,,vysaje“ a nedojde tak k zamlžení pouzdra. K dalším výhodám umístění sáčku uvnitř pouzdra na fotoaparát patří pomoc při ochraně čočky a elektroniky fotoaparátu před vlhkostí během ponoru nebo při jeho skladování (zabraňuje korozi). Nabízíme Vám sáčky jak pro slanou, tak pro sladkou vodu. Díky sáčkům Leak insure se vyvarujete problémům, které mohou být pro Váš fotoaparát fatální. Proto Amers sáčky doporučuje každému majiteli podvodního pouzdra, který nechce zbytečně utrácet za opravy svého fotoaparátu vzniklé kondenzací vody a netěsností pouzdra.

Leak insure sáčky