Co nového v Safaze

Vážení návštěvníci našich stránek a hlavně pak účastníci zájezdu do Safagy. Jelikož odlétáme už příští pátek v noci, zeptal jsem se Kasii, spolumajitelky tamní báze, aby nám řekla, co je v Safaze nového, co na nás může číhat pod i nad vodou, jestli nebude mráz (jelikož má být letos mimořádně tuhá zima) a na spoustu další otázek. Přečtěte si prosím pozorně její odpovědi, ať víte, co nás čeká …..

Kasia a PawelVšichni jsme zaregistrovali, že máte nové webové stránky i nové logo, stalo se něco?
Vlastně nic podstatného, žijeme s Pawlem v Egyptě už od roku 2009 a za tu dobu jsme založili dvě společnosti, první z nich je Free Life, která se věnovala spíše klasickému cestovnímu ruchu v Egyptě, organizovala výlety na čtyřkolkách do pouště, výlety do Káhiry, Luxoru a mnoha dalších zajímavých míst. Druhou společností pak bylo potápěčské centrum ABC Dream Divers, které jsme provozovali společně s naším tehdejším egyptským partnerem. Po čtyřech letech jsme se rozhodli fungovat dále samostatně. V původních prostorách zůstal náš ex-společník a my jsme se přestěhovali jinam a změnili jméno na El Yassmin Free Life (jelikož potápěčské centrum je umístěno u hotelu El Yassmin).

Na facebooku jsme mohli sledovat rekonstrukci Vašeho potápěčského centra, co nás tam čeká?
Prováděli jsme kompletní přestavbu, jeho kapacita je nyní 25 osob, jinak se nechte překvapit až na místě :-)

Zaujalo mě, že jste měli kontrolu až z ministerstva, o co šlo?
Jednalo se o kontrolu z egyptského ministerstva naší nové základny. Kontrola dopadla výborně, kontrolovali naše potápěčské vybavení (BCD, obleky, automatiky) a také potápěčské lahve, samozřejmě také všechny dokumenty (každá lahev a automatika musí mít svoje vlastní sériové číslo a musí být samostatně evidovaná), všechno bylo v pořádku, což nás samozřejmě těší.

A co celková situace v Egyptě? Tady v Čechách pořád ještě přeci jen panuje obava z cestování do revolučního Egypta …
Počet našich zákazníků se pomalu vrací k normálu, pouze v září došlo k dočasnému omezení. Abych řekla pravdu, pokud bychom tady občas nesledovali polskou televizi, ani bychom nevěděli, že v Egyptě nějaké „revoluční“ události probíhají. Tady se v televizi spíše řeší situace v Sýrii …

My už začínáme pomalu balit potápěčskou výstroj, za necelé dva týdny už se budeme společně potápět v Safaze, co bys nám doporučila s sebou?
Určitě čepici a nějakou tu softshellovou bundu. Voda má sice 27 stupňů, ale už může občas na moři pěkně foukat. Jinak doporučuji 5mm neopren a haubnu :-)

A Kasio, co nás čeká v Safaze pod vodou, ale čestně?
Delfíni, želvy, barakudy, tuňáci, napoleoni, murény, stonefishes, crocodilefishes, sem tam nějaký ten žralok a možná, když budete hodní, i kladivoun …..

No a na závěr, jak se jinak máš Ty, co Pawel a Hany?
No, měli jsme docela dost práce se základnou, ale výsledek uvidíte sami …

Díky za rozhovor
Petr Řehák, AMERS.CZ