V termínu od 19.-27.1.2013 se v Německém Düssledorfu koná 44. mezinárodní výstava Boat Show 2013. Jedná se o největší světovou výstavu jachet a vodních sportů. Na výstavě je možné prohlédnout si plachetnice a motorové lodi všech velikostí, také ale absolvovat první ponor, projet se na kanoi, vyzkoušet si nové potápěčské produkty, naplánovat si další dovolenou a nebo se ponořit do svět podvodní a akční fotografie.

Na výstavišti bude možné vidět 1.550 plachetnic a motorových lodí, osobně si vyzkoušet pohodlí a luxus superjachet, prozkoumat nové závodní čluny nebo jachty v retro stylu. Budou tam lodě všech druhů, velikostí i cenových kategorií.

Na výstavě nepřijdou zkrátka ani ti, kdo plánují svoji příští dovolenou. V hale č. 13 budou vystavovatelé nabízet zájezdy a pobyty do nejrůznějších světových destinací, ať už speciální zájezdy pro rybáře, klasické dovolené na pláži u moře až po exkluzivní potápěčské expedice do celého světa.

httpv://www.youtube.com/watch?v=sTHLjWGMoR0&feature=share&list=PL156E61D182C16A04

Výstavní areál nabízí i sportovní vyžití a možnost skutečného vyzkoušení si vodních aktivit. V 90 metrů dlouhé „řece“ si můžete vyzkoušet své vodácké dovednosti nebo otestovat novou loď. Rybáři mají možnost zkusit si nové techniky, ať už muškaření nebo lov vodních predátorů.

Pro příznivce kiteboardingu nabízí düsseldorfské výstaviště kitesimulátor, možnost naučit se front-loop nebo skimboard trail. Zklamáni nebudou ani fanoušci povalování se na plážích – hala Beach World nabízí vše, co byste od správných pláží očekávali včetně programu, tvořeného například wakeboard show, indoor skim jam a prvním německým pohár „indoor SUP“ (efektní vstup do vody).

Výstavní areál je rájem pro potápěče, který přináší skvělý zážitek pro začátečníky i pro profesionály. Výstaviště nabízí potápěčům velký bazén určený pro ponory na zkoušku, příznivcům podvodní fotografie je určen Water Pixel World. Fotoaparáty, podvodní pouzdra, kamery, blesky a mnoho dalšího jsou k dispozici plus experti, kteří jsou připraveni podělit se s návštěvníky o své zkušenosti.

Vstupenka na výstavu pro dospělého na jeden den stojí 18€ (eTicket 14€), dvoudenní vstupenka 27€ (23€ eTicket).

Centrum potápění AMERS se chystá navštívit výstavu 26.1., předpokládaný odjezd z Prahy bude krátce po půlnoci, návrat do Prahy potom v neděli 27.1. v podvečer. Ubytování i doprava je zajištěna. Případní zájemci o výlet kontaktujte Martinu na tel. 603 154 924.