V září 2023 jsme o víkendu na sv. Václava zorganizovali v Chorvatsku na Pagu další potápění našeho klubu Marlin, který se věnuje potápění osob se speciálními potřebami. Tentokrát jsme jeli do Chorvatska na prodloužený víkend, o to intenzivněji jsme se vrhli na potápění.

Obě naše potápěčky, Petra Volková a Lada Smitková, měly naplánované na každý den dva ponory, kdy jsme jednak chtěli využít takřka ideální podmínek na potápění a zároveň zjistit, jak zejména Petra zvládne větší pohybovou zátěž.

Kromě toho byl v plánu i nácvik dalších aktivit, zejména vyrovnávání tlaku v dutinách, k čemž jsme potřebovali trochu větší hloubku, než do které jsme se potápěli na jaře. U Petry jsme pak chtěli trénovat volný pohyb a samostatné plavání ve vodě a taky ověřit zlepšení, ke kterému došlo díky intenzivní letní přípravě včetně potápění na lomu v tuzemsku.

A jestli vás zajímá, jak se nám to všechno podařilo, podívejte se na video z celé akce nebo na fotografie v naší galerii. Ale že holky zvládly za tři dny potápění každá 5 ponorů a Petra posunula svůj hloubkový rekord na 10 metrů, to můžeme prozradit už teď.