Vážené kolegyně a kolegové instruktoři, členové NAUI,

v termínu od 24. do 28.9.2021 organizujeme v kempu Šimuni na Pagu v Chorvatsku mezinárodní NAUI workshop pro technické instruktory.

Cílem workshopu je v první řadě vzájemné setkání technických instruktorů NAUI tentokráte nejen z Čech a Slovenska, ale i Chorvatska a Rumunska a možná i z dalších zemí. Bude to příležitost poznat nejen nové potápěče, ale třeba i nové zajímavé lokality nebo projekty ostatních NAUI instruktorů nebo NAUI divecenter v rámci střední Evropy. Doufám, že si budeme moci navzájem předat zkušenosti s výukou různých potápěčských kurzů, a to nejen technických.

Aktuálně máme potvrzenou účast:

  • Vedran Dorušič, Chorvatsko, NAUI Rep pro Chorvatsko, CDT a TIE, NAUI International Advisor,
  • František Ondruš, Slovensko, NAUI CDT a TIE, člen Slovenské speleologické společnosti,
  • Cristian Irimies, Rumusko, NAUI Technical Instructor, šéf potápěčských jeskynních záchranářů Cluj.

Rádi bychom si společně prošli novinky a změny ve struktuře technických kurzů NAUI, nový systém plánování ponorů a další aktuality, se kterými nejsou všichni až tak seznámeni.

Jelikož se jedná o oficiální technický workshop, bude samozřejmě pro instruktory možné rozšířit si něm svoje stávající oprávnění k výuce kurzů technického potápění.

Workshop není samozřejmě omezen jenom na instruktory, zúčastnit se může každý, kdo bude mít zájem, to znamená, že se můžete zúčastnit i se svými studenty, ideálně pokud by měli zájem právě o ten kurz, jehož výuku byste rádi zařadili do svého portfolia. Nicméně není to vůbec podmínkou, klidně se můžete přijet jen zapotápět a poznat nové kolegy a potápěče.

Základna FOKA Dive center je pro účely technického potápění kompletně vybavená, plnění vzduch i kyslík, případně po dohodě i helium. Základna leží přímo na pobřeží a má mimo jiné vytvořený perfektní polygon z vraků, dostupných rovněž ze břehu, kde je možné trénovat vrakové potápění či některé dovednosti pro technické potápění obecně. Nedaleko leží vrak Ledenik, kam je možné dojet zodiakem. Vedran se věnuje podmořské archeologii a pro zájemce s ním lze navštívit unikátní vrak římské lodi s nákladem amfór, objevený před cca třemi lety, který je jinak pro běžné potápěče nepřístupný, protože se jedná o oficiální archeologické naleziště.

Jednotlivé přihlášené skupiny potápěčů budou se svými instruktory dokončovat kurzy Trimix Level I (Petr Řehák), vhodná a hlavně bezpečná lokalita s hloubkou do 60 metrů, kurz Wreck Penetration Diver – ponory na polygonu + Ledenik (Fero Ondruš), kurz Technical Decompression Diver (Petr Řehák), na místě bude možné vyzkoušet si podvodní skútr (DPV) (Fero Ondruš), na programu je představení potápění s CCR (JJ) (Cristian Irimies), povídání o podvodní archeologii (Vedran Dorušič) a další zajímavé aktivity.

Ubytování je v apartmánech v kempu Šimuni (https://www.camping-simuni.hr/en/), doprava individuální, případě je možné domluvit se společně.

Pokud by Vás tato nabídka zaujala, naváhejte se obrátit přímo na mě nebo na některého z instruktorů, rádi Vám poskytneme podrobnější informace.

Těšíme se na Vaši účast,

Petr Řehák, NAUI #52010, NAUI CDT, TIE 

NAUI By-Laws and Board Procedures Committee Member