Venku je zima, sychravo, nevlídno …. A to nám pořád ještě ta oficiální zima pořád ještě ani nezačala …. Letošní potápěčská sezóna stála všichni víme za co, tak je čas rychle na ni zapomenout a začít se těšit a hlavně chystat na tu příští!!

V termínu od 15. do 22.5.2021 na nás čeká safari potápění v Egyptě, kde jsme tentokrát vybrali severní vrakovou cestu, kterou nakombinujeme s potápěním v národním parku Ras Mohamed, který obepíná jižní cíp Sinajského poloostrova, kde se nachází jedny z nejkrásnějších korálových útesů Egypta. Z vraků na nás budou samozřejmě čekat klasiky jako Thistlegorm, Dunraven, Ghiannis D., Carnatic a mnoho dalších.

Těšit se na nás bude posádka lodi Star Jet, což je ocelová loď postavená v roce 2004 v Alexandrii, nabízející plný servis pro 26 potápěčů a dva průvodce. Star Jet je 37 metrů dlouhá a 8,3 metry široká loď třídy Gold poháněná dvěma motory Mercedes 2×1150 hp. Ubytováni budeme ve 13 plně klimatizovaných kajutách, každá s vlastním sociálním zařízením (WC+sprcha) a minibarem.

Pokud někdo nemá dosud osobní zkušenost s pobytem na safari lodi, pak vězte, že na této lodi máme maximální komfort, all inclusive stravu a nealko nápoje během celého pobytu, volný čas (mimo potápění) lze trávit koupáním, sluněním se na lehátkách na horních palubách a nutným odpočinkem. Jelikož Star Jet patří mezi ty větší a tedy stabilnější lodě, není nutno se obávat problémů spojených s mořskou nemocí a pokud by na to přeci jen došlo, moderní farmaceutické prostředky vyřeší téměř vše.

Potápět se budeme 6 dní, lze počítat se třemi (pro nadšence možno i více) ponory denně, ale bude samozřejmě záviset na aktuálních podmínkách i lokalitách.

Potápění na safari lodích v Egyptě je obecně určeno proto potápěče s certifikací AOWD a vyšší, pokud by měl zájem o účast potápěč, kterému certifikace chybí, je možno si ji na lodi dodělat. 

Akci organizujeme společně s klubem Hagen Divers, tzn. zájemci se mohou obracet buď na nás z Amersu (Petr nebo Martina), případně na Jirku Krejčího z Hagen Divers.

Cena zájezdu je 32.900,- Kč a zahrnuje letenku Praha-Hurghada a zpět, ubytování all inclusive na lodi Star Jet včetně nealko nápojů po celou dobu pobytu, potápění, půjčení lahve 12l + zátěže. 

Cena nezahrnuje poplatky za vstup do národního parku a nově v Egyptě už i tax reef, bakšišné pro posádku, případně příplatky za nitrox, 15l lahev, stage, půjčení různých částí výstroje atd.