Amers.cz první jarní potápění na Borku

Pravidelné prvoroční tříkrálové potápění jsme trochu časově nestihli. Když jsem přemýšlel, kam vyrazíme, tak jsem si vzpomněl, že kluci na podzim chválili lom Borek u Golčova Jeníkova. Je to už skoro sedm let, co jsem tam byl naposledy – ještě za dob vrtulníku a hloubkou tak o 10 metrů menší. Voda na Borku totiž stále stoupá. V neděli 19. ledna jsme Ondra, David a já kolem půl dvanácté přijeli na lom. Sluníčko a 10 °C – jaro už je tu!

Amers.cz první jarní potápění na BorkuSice bylo venku příjemně, ale voda měla 4 °C, tak jsme si naplánovali pouze výlet k autobusu. V lehkém tempíčku s hledáním raků na platu při zpáteční cestě by to mělo dát maximálně 45 minut. Vzali jsme náměr pro návrat a pokračovali ke stěně po levé straně. Za zmínku rozhodně stojí viditelnost, historky nelhaly – na české poměry byla neuvěřitelná – rozhodně přes 10 metrů! Orientace tak byla bezproblémová. Když jsme doplavali v 15 metrech do levého spodního rohu, stačilo pár kopů z hrany do prostoru a vynořila se střecha kloubové karosy, která je ve 27 metrech. Autobus má i celkem zachovalého řidiče, který už prý pár začátečníků pěkně vystrašil.

Amers.cz první jarní potápění na BorkuProtože jsme se docela loudali a kluci znakovali, že se zrovna nepotí, tak jsme nastoupali zpátky na hranu a pak až na plato a vydali se stejnou cestou zpátky. Cestou jsme viděli pár okounků. Ráčci nám bohužel zůstali skryti.

Byl to moc fajn ponor za pěkného počasí. Stihli jsme to akorát, oproti deštivému pondělku, kdy píšu tenhle report.

Příjemný vstup do další potápěčské sezóny.

Za Potápěčský klub AMERS
Aleš