V rámci rozšiřování našich služeb jsme navázali spolupráci s polskou základnou v egyptské Safaze ABC Dream Divers. Základna nabízí potápění z lodi (daily diving) na krásných lokalitách v okolí Safagy. Mezi nejlákavější místní lokality patří Panorama reef, jeden z nejkrásnějších útesů Rudého moře, jehož stěny padají až do hloubky okolo 400 metrů.

Zde je také možné často potkat i velké ryby jako delfíny, žraloky nebo tuňáky, Abu Kafan, nádherný reef porostlý korály kde je možno spatřit napoleony, barakudy a někdy dokonce i reefové žraloky nebo mantu, lokality Tobia Sorya nebo Tobia Kebir, ideální pro začátečníky a mnoho dalších.

Místním potápěčským hitem je samozřejmě známý vrak lodi Salem Express, který ztroskotal 16. prosince 1991 na cestě ze saúdskoarabského přístavu Jeddah do Safagy, a který je častým cílem potápěčů ze Safagy. Hloubka ponoru je mezi 10 – 30 metry a mohou si ho tak vychutnat jak zkušení potápěči (uvnitř) tak i úplní začátečníci při potápění nad vrakem.

Potápění je organizováno formou daily divingu, ráno okolo 8.00 Vás vyzvedne bus přímo ve Vašem hotelu, odveze na loď a odpoledne Vás vrátí zpět do hotelu. O Vaši výstroj bude postaráno, bude umístěná na základně po celou dobu Vašeho pobytu a každý den připravená na lodi na další výlet. Na lodi je zajištěno jídlo i dostatek nápojů pro potápěče i jejich případný doprovod či výletníky za šnorchlováním.

V případě větších skupin je možno pronajmout si celou loď a uzpůsobit příslušnou lokalitu zájmu většiny, nicméně i o jednotlivce či malé skupinky bude postaráno s maximální péčí.

V rámci naší spolupráce je zde možno absolvovat i kurzy potápění Scuba diver (OWD) nebo Advanced Scuba diver (AOWD) v kombinaci část u nás v Praze, část potom přímo u moře, případně celý kurz v Safaze. Naše doporučení je samozřejmě absolvovat tu nepříliš zábavnou část potápění – kurz doma a u moře se pak už jen věnovat pronásledování (nebo naopak prchání) nejrůznějších prapodivných živočichů všech různých barev, tvarů, velikosti zubů i různých stupňů jedovatosti….

Ubytování v Safaze a dopravu zajišťujeme ve spolupráci z cestovní kanceláří Exim TOURS, jejíž nabídku zájezdů do Egypta budeme nově nabízet na stránkách našeho internetového obchodu, a to včetně nabídek last-minute. Ubytování nabízíme v hotelech Carribean World, Shams Safaga a Riviera, v případě ubytování v jiných hotelech je třeba nejprve prověřit dostupnost hotelu pro busy z naší základny.

Pokud Vás tato naše nabídka zaujala, ať už jako možnost organizovaného potápěčského výletu našeho potápěčského centra, aktuálně plánovanou na duben 2013 nebo jako možnost pro zpestření individuálního výletu do Safagy, neváhejte nás kontaktovat.

Petr Řehák

[showcase id=“3431″]