Dne 16. září 2020 byl krásný a slavnostní den, neboť stávající NAUI Instruktor Trenér Láďa Štěrba splnil všechny podmínky pro to, aby mohl být jmenován do funkce NAUI Course Director a ve slunečném odpoledni jsme mu mohli konečně předat oficiální dokumenty, které nám již dorazily z centrály na Floridě.

Tento slavnostní akt byl završením procesu, který jsme s Láďou zahájili již před víc než rokem a musím čestně prohlásit, že si Láďa tuto pozici zcela jednoznačně zaslouží. Během poslední fáze jeho přípravy jsme během léta spolu s Láďou dokončili několik NAUI ITC a díky němu se taky řady členů NAUI rozšířili o několik nových instruktorů z České republiky.

NAUI Course Director je oprávněn samostatně připravovat a zároveň i certifikovat nové instruktory potápění.

Celkem tak v současné době působí v našem regionu, tzn. v Čechách a na Slovensku tři NAUI Course Directors – Fero Ondruš z LE Divers na Slovensku a Petr Večeřa a nově i Láďa Štěrba v Čechách. Vedle nich máme ještě jednoho NAUI Instructor Trainer, a to Jirku Krejčího z Hagen Divers.

Petr Večeřa a Fero Ondruš jsou oba navíc i zkušebními komisaři NAUI pro technické potápění (Technical Instructor Examiners), jsou tak oprávněni samostatně autorizovat i technické instruktory podle jejich specializací.

Díky našim členům je tak NAUI v Čechách a na Slovensku zcela samostatná a nezávislá, pokrývající prakticky veškeré potápěčské úrovně, tzn. můžeme zde certifikovat potápěče, a hlavně i instruktory potápění, na většinu rekreačních, specializačních i technických levelů podle jejich zájmů.