IKELITE vstupuje do nového roku 2013 s poměrně zásadní novinkou. Dosud dodávané bateriové články NiMH k podvodním bleskům IKELITE DS160 a DS 161 nahrazuje novými Li-Ion bateriemi.

Nové bateriové články jsou o 18% lehčí než články původní, přičemž poskytují více záblesků na jedno nabytí a kratší frekvenci nabytí mezi jednotlivými záblesky. IKELITE udává pro nové články až 450 záblesků při plném výkonu na jedno nabytí, frekvence znovunabytí je pouhých 1.4 sec.

Nové baterie jsou plně kompatibilními se staršími blesky DS série a k jejich použití není třeba žádné zvláštní úpravy. Stejně tak je možné používat i dosavadní nabíječku.

Další výhodou je neutrální vztlak blesků ve slané vodě při použití nových článků, což značně zvyšuje uživatelský komfort při ponoru.

Současně s touto změnou upravil IKELITE i nabídku zvýhodněných setů. Základní nabídka obou blesků (DS 160 i DS 161) nyní zahrnuje kromě samotného blesku a baterie Li-Ion i nabíječku Smart Charger, která je použitelná jak v USA tak i v Evropě.

Namísto původní zvýhodněné nabídky setu blesk – nabíječka – ramena nyní IKELITE nabízí nyní komplet blesk + nabíječka, ke které máte možnost objednat si set skládající se z ramen SA-100 (jedno nebo dvou) a synchronizačního kabelu (buď single nebo dual).

V souvislosti s tím se mění i nabídka příslušenství k bleskům DS51, kdy rovněž můžete objednávat dvě verze ramen SA-100 a synchronizačního kabelu (ve verzi pro jeden nebo dva blesky), rovněž tak nabízí IKELITE i single nebo dual verzi s rameny FLEX.

Mezi nové produkty IKELITE pro začátek letošního roku patří širokoúhlá předsádka se 67mm závitem pro pouzdro na fotoaparát CANON G15 a rovněž podvodní pouzdro na zrcadlovku CANON 6D, které bude dostupné v polovině ledna 2013.

Z nabídky IKELITE oproti tomu mizí původní sestavy ramen a kabelů pro blesky řady DS (viz výše) i původní baterie NiMH. Seznam podvodních pouzder, které rovněž vypadly z nabídky IKELITE najdete na našem e-shopu.

Fajnšmekry a fanoušky značky IKELITE upozorňujeme, že máme skladem kultovní potápěčský kompas IKELITE.