Petr se stal instruktorem potápění potápěčské asociace NAUI v roce 2009. V roce 2015 byl jmenován do funkce NAUI Course Director a o dva roky později do funkce NAUI Course Director Trainer.

Od roku 2018 se instruktor trenérem NAUI First Aid – powered by DAN kurzů první pomoci.

V roce 2021 byl jmenován do funkce NAUI Technical Instructor Examiner.

Z rozhodnutí představenstva NAUI byl jmenován v roce 2021 členem NAUI Bylaws and Board Procedures Committee, poradního výboru představenstva NAUI pro stanovy a jednací řády a od roku 2022 se stal navíc členem NAUI Election Committee, tedy členem volební komise NAUI, jejímž hlavním úkolem je organizace voleb do představenstva NAUI

Je reprezentantem NAUI pro Českou republiku a Slovensko.

NAUI Rep Meeting Düsseldorf, 2023
NAUI Rep Meeting, Düsseldorf, 2023

 

Věnuje se podvodní fotografii a v roce 2019 získal jako první Čech v historii ocenění NAUI Outstanding Services Award.  V posledních letech se intenzivně věnuje potápění osob se speciálními potřebami (NAUI Adaptive Scuba) a práci na projektu Speciálního potápěčského klubu Marlin.

 

Klub Marlin, Psáry, 2023

Výuka potápění

Hlavní činnost:

Školení a kurzy pro nové instruktory potápění (NAU ITC), workshopy pro instruktory na úrovni Instructor Trainers a Course Directors, včetně jejich rekvalifikací.

Příprava a certifikace technických instruktorů potápění pro některé levely (Cave Level I, Trimix I atd.)

Kurzy technického potápění – Cave Diver Level I, Trimix Diver Level I, Technical Decompression Diver (Technical Nitrox), Intro to Tech a další.

Specializační kurzy potápění – Full Face Mask (potápění s celoobličejovou maskou), podvodní fotografie, Training Assistant a další.

Kurzy první pomoci pro instruktory potápění i pro veřejnost s mezinárodní certifikací NAUI – DAN

Kurzy potápění pro děti nebo rodiče s dětmi, potápění osob se speciálními potřebami včetně přípravy jejich asistentů.