Načítám Akce
 

Amers Dive Academy

Jsme potápěčská škola založená v roce 2008. Naší hlavní činností je příprava nových instruktorů potápění v rámci jedné z nejstarších a nejrespektovanějších potápěčských organizací na světě. Věnujeme se rovněž potápění osob, které z jakéhokoli důvodu potřebují speciální a individuální přístup či trpí nějakým hendikepem.
 

Nadcházející události

 

Potápění Filipíny, Best of Visayas

Event Navigation

Ve spolupráci s All4dive se jedeme podívat na sardinkový run na lokalitě Moalboal a za liškouny na ostrov Malapascua. 

Program:

Malapascua Island

Ostrov Malapascua je celosvětově proslulý výskytem žraloků liškounů (tresher shark) v jejich přirozeném prostředí bez jakéhokoli zakrmování. Je to jediné místo na zemi, kde můžete denně tyto majestátní tvory v klidu pozorovat jak připlouvají na místní čistící stanice s pyskouny, kteří se starají o jejich hygienu. Pohybují se vodami s neuspěchanou grácií a zdánlivě nevšímavě k přítomnosti pozorujících potápěčů.

Gato Island

Ostrov Gato se nachází nedaleko ostrova Malapascua a je známý díky svému bohatému makroživotu. Podvodní krajina září paletou jemných korálových barev, včetně modré, bílé, hnědé, oranžové, růžové i žluté. Tato lokalita je rájem pro pozorování jedinečných a vzácných tvorů. Proplout tady lze 15 metrů dlouhým tunelem, který začíná v hloubce 5 metrů s výstupem kolem 15 metrů. V ústí těchto tunelů se často vyskytují žraloci, zejména bělocípí.

Moalboal

Moalboal, celosvětově vyhlášená potápěčská destinace díky celoročnímu výskytu obrovských hejn sardinek známým pod pojmem SARDINKOVÝ RUN. V této fascinující podmořské podívané ladně víří a pulzují milionová hejna sardinek ve fascinující synchronizované harmonii. Potápěče zahalí živé stříbrné tornádo, které vytváří a neskutečný a úžas vzbuzující podívanou. Sardinkový run je celoročním fenoménem, který potápěčům nabízí příležitost zblízka pozorovat vznešenost přírody. Uprostřed tohoto rybího baletu se lze setkat i s dalšími mořskými živočichy, které tato obří hejna přitahují – jako například kranasy, barakudy, tuňáky apod. Nedaleký ostrov Pescador přidává na atraktivitě svými ohromujícími korálovými útvary a svislými stěnami. Je to také místo známé hojným výskytem želv a bohatým makroživotem.

Ostrov Apo

Ostrov Apo je proslulá potápěčská destinace pro svůj neuvěřitelně bohatý výskyt korálových druhů. Žije zde 400 ze 421 druhů všech korálů vyskytujících se na Filipínách. Apo Ostrov disponuje bezkonkurenční a zdravou populací korálů a krásou útesů v jejich celistvosti.Slavný Coconut Pointu je známý vzrušujícími driftovými ponory a hejny kranasů. V těchto vodách jsou také běžně k vidění želvy a mořští hadi. A nelze vynechat zdejší jedinečnou atrakci – místo připomínající přírodní Jacuzzi –způsobenou vulkanickou činností a výfukovými plyny síry. Apo Island si zkrátka svým rozmanitým a jedinečným mořským ekosystémem podmaňuje potápěče z celého světa.

Ostrov Pamilacan

Ostrov Pamilacan vystupující z hlubin je pro svoji značnou vzdálenost od pevniny Bohol zřídka navštěvovaným klenotem.Stálá přítomnost obrovských hejn jacků a impozantních barakud dělá ostrov Pamilacan obzvláště zajímavým. Právě zde, ve slavném Turtle Point, je možné se potápět s obřími želvami, některými velkých jako člověk. Tato vzdálená enkláva se může pochlubit rozmanitým mořským životem, nedotčenými korálovými útesy a pulzujícím makroživotem. Ostrov Pamilacan nabízí silný zážitek plný utajených pokladů filipínských mořských ekosystémů.

Ostrov Balicasag

Ostrov Balicasag je vrcholem celého výletu. Navzdory své malé rozloze tento ostrov nabízí šest zajímavých potápěčských lokalit. Jednou z nejpopulárnějších aktivit v Balicasagu je potápění s největším hejnem kranasů v regionu. Ostrov je opět domovem želv, které se v klidu pasou na ostrůvcích mořských řas a trav. Hojně jsou zde zastoupeni rozedranci velcí, kteří zde výjimečně nevyužívají svoji obvyklou strategii lovu – kamufláž, ale při lovu aktivně plavou! Hejna makrel se zde vznáší v temně modré nad barvami zářícími tvrdými a měkkými korály.

Podrobnosti

Zahájení:
31.1.2025
Ukončení:
8.2.2025
 
 

Facebook