CANON AKADEMIE – jak na produktovou fotografii - Lektor Jan Berghauer

V neděli 26.1. se konal v prostorách fotoateliéru U Kvalitáře v Praze na Senovážném náměstí workshop o produktové fotografii, organizovaný Canon Akademií. Během workshopu jsme měli možnost vyzkoušet si nejrůznější fototechniku značky Canon, a to jak Full frame fotoaparáty tak i fotoaparáty s APS-C čipy, externí blesky, stativy a další techniku.

Workshop byl určen zejména zájemcům o fotografování zboží pro e-shopy. Lektor Honza Berghauer nám nejdříve vysvětlil teoretické základy focení produktů ve studiu a poté nám v praxi předvedl jak fotografovat produkty s fotostanem i bez, za pomoci jednoho, dvou nebo dokonce tří externích blesků, jak nastavovat výkony a směřování jednotlivých blesků v sestavě a podobně, což je jistě zajímavé i pro podvodní fotografii, kdy se většinou pracuje s jedním až dvěma externími blesky. Možnost vše si vyzkoušet je jistě neocenitelná.

Všem fotografům proto doporučuji podívat se na stránky www.akademiefoceni.cz a vybrat si případně z jejich další nabídky. Kromě spousty zajímavých informací o fotografování daného žánru budete mít i možnost dozvědět se více nebo si i vyzkoušet nejrůznější produkty značky Canon. Pokud byste měli zájem o další informaci, kontaktujte mě nebo přímo Honzu, telefon případně zašlu.

Petr Řehák

[vc_row][vc_column width=“1/1″][vc_gallery type=“image_grid“ interval=“5″ images=“4054,4053,4052,4051,4050″ onclick=“link_image“ custom_links_target=“_self“ img_size=“thumbnail“][/vc_column][/vc_row]