Aktuality

Mořská panna … na Šutce

Mořská panna … na Šutce

Tak bychom mohli nazvat akci podvodní fotografie ABPT (Amers Brutal Photo Team), která proběhla v noci z 27.6. na 28.6. v pražském Aquacentru Šutka. Pojďme se na celou noc podívat blíže.

21:30

Hlavní Amers vůz s potápěčskou výstrojí doráží k technické rampě Aquacentra. Posádku tvoří Petr Řehák, Václav Tůma a modelka Diana Shlyapnkikova.

21:45

Hardware je vyložen na rampě. Přijíždí hlavní fotograf Jan Berghauer, potápěč NAUI SD a lektor Cannon akademie, se zbytkem teamu, který tvoří back-stage fotograf Kryštof Kalina kadeřník Jakub Hájek a vizážistka Lenka Vimrová.

Fotografování na Šutce

Fotografování na Šutce

22:10

Jsme u bazénu. Prostor je rozdělen na 4 části.

  • Silicon-Vally: místo v pravém rohu bazénu, kde je veškerá technika, tato část je „suchá“
  • Powerplant: další suchá část, kde dobíjíme baterie mobily atp. (toto stanoviště je shodou okolností i místnost první pomoci plavčíků)
  • Atlantis: prostor po straně bazénu, kde je veškeré potápěčské vybavení.
  • Cafe-Imperial: jak správně napovídá název, je to cateringový koutek s čajem sušenkami, jemně perlivou vodou a Peach-boxem (ovoce je zkrátka třeba).

Fotografování na Šutce

Fotografování na Šutce

Fotografování na Šutce

Jakub, Lenka a Diana obsadili jednu šatnu a vrhají se do práce.

22:15

Vašek kompletuje potápěčskou výstroj. Petr a Honza kompletují foto techniku.

Fotografování na Šutce

Fotografování na Šutce

Fotografování na Šutce

22:45

Honza pokračuje v přípravě foto-techniky, Petr s Vaškem sestavují scénu. Nutno podotknout, že se oba shodli na příští Nobelově ceně za technický přínos lidstvu – nejedná se o nic většího než o plastovou stahovací sponu, neodmyslitelného pomocníka při tvorbě scény.

23:40

Fotografování na Šutce

Pozadí je nainstalováno, podvodní fotoaparáty zkompletovány. Vašek umisťuje do bazénu dosvětlovací techniku a blesky. Kryštof zapáleně dokumentuje. Petr s Honzou dokončují propojení zbytku hardwaru.

00:00

00:07

Vašek hlásí půlnoc, čas na rychlé občerstvení.

Potápěči se oblékají.

00:30

Probíhá testování foto-techniky, Petr s Honzou řeší finální sklony a pozice blesků. Vašek simuluje vodní pannu (při hodně velké představivosti si ho jako vodní pannu představíte, ale nedělejte to … :))) – no raději řekněme figuranta na focení.

00:45

Vizážisté přivádějí Dianu. Musím ocenit jejich práci a smysl pro detail. Účes a líčení je naprosto dokonalé. Hlavní slovo přebírá Honza a vysvětluje Dianě, co přesně se bude dít, co očekává. Následně Dianu instruuje Vašek s bezpečnostní signalizací. Petr vše pozoruje, kontroluje bezpečnostní pokyny a následně provádí kontrolu umístění všech rescue prvků (např. láhve s kyslíkem atp.).

Fotografování na Šutce

Fotografování na Šutce

01:00

Honza a Petr berou do rukou foto-techniku. Začínáme fotit. Na prvních pár zanořeních je vidět trocha stresu, Diana si zvyká na oblečení a zátěž. Jinak jí to jde skvěle. Rozhodně je dobré, že modelka je dřívější plavkyně, v bazénu se cítí jako doma.

Fotografování na Šutce

Fotografování na Šutce

01:25

První série fotek je za námi. Diana relaxuje u horkého čaje, Petr s Honzou konzultují fotky. Zbytek týmu buď svačí nebo prostě chvíli odpočívá.

01:40

Pokračujeme … Diana zvládá focení bez zátěžového opasku, což se projevuje na její uvolněnosti.

02:05

Přestávka na změnu scény, osvětlení, úpravu vizáže a výměnu šatů.

02:30

Fotografování na Šutce

Třetí série focení s neposednou čelenkou. Diana je profesionálka, fakt, že už jí není zrovna největší teplo, nedává znát, a sama vybízí k zopakování některých záběrů, s kterými nebyla spokojená.

03:00

Konec focení, vizážisté společně s modelkou se odebírají převléci. Petr, Honza a Vašek sklízejí foto-techniku, pozadí a výstroj.

04:15

Závěrečná teamová fotka v technických prostorách.

04:18

Auta odjíždějí, jde se odpočívat po náročné, ale zdařilé noci.

Závěrem reportáže mi dovolte poděkování všem členům teamu:
Diana Shlyapnkikova
Lenka Vimrová
Petr Řehák
Jan Berghauer
Kryštof Kalina
Jakub Hájek

a speciální poděkování plavčici, která po celou noc sloužila na bazénu jak dozor. O výsledcích focení a dalších pořádaných akcích ABPT Vás budeme informovat.

Za Amers BPT
Vašek
Comments are closed.

Facebook