Aktuality

Expedice Azory se blíží

Expedice Azory se blíží

Jak už se několikrát objevilo v našich aktualitách a skoro rok se o tom šušká – třetí zářijový týden stráví Amers core team potápěním na Azorách.

I když si jedeme i odpočinout a smýt prach a stres z české kotliny (ti odvážnější s sebou přesto berou i manželky a partnerky), nebude to žádná výběrová rekreace. Půjde o přesně naplánovanou expedici, kde každý bude mít své předem stanovené úkoly. Naším primárním cílem je zmapovat a hlavně zdokumentovat potápěčské lokality na São Miguel – největším z Azorských ostrovů a samozřejmě místní podvodní život. I když za sebou už máme pár povedených video prvotin, na srpen jsme si naplánovali filmařské školení – obsluha kamery, světel a především koordinace celého reportážního týmu.

Expedice Azory se blíží 
Expedice Azory se blíží
Ostrov nabízí více než 20 potápěčských míst. Bohatý život se odehrává v mnoha jeskyních či lávových tunelech. Stejně tak jsou k vidění stěny padající do hloubky či vrak lodi Dori.

Čeká nás voda kolem 20 °C a hlavně až 40 metrová viditelnost! Takže velryby, žraloci (včetně velrybích) či manty by nám neměly uniknout. Základem místního podmořského života jsou pak kanici, papouščí ryby, rejnoci, murény, barakudy či chobotnice.

Expedice Azory se blíží 
Expedice Azory se blíží

Pro naše aktivity využijeme pohostinnosti potápěčského centra a školy Espírito Azul, která disponuje lodí Finus a také rychlým člunem. Průvodcem nám bude vždy jeden z místních instruktorů.

Expedice Azory se blíží 
Expedice Azory se blíží

Těšte se na zasvěcenou video reportáž doplněnou unikátními podvodními fotografiemi zachycujícími pestrý podmořský život.

A co plánujeme dále – Galapágy. V mezidobí určitě párkrát vyrazíme na naši základnu do Egypta a samozřejmě i za přáteli do chorvatského Pakoštane.

Za AMERS.CZ
Aleš
Comments are closed.

Facebook